Skip to main content

Kolejna edycja mechanizmu: Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][nectar_image_with_hotspots image=”239″ preview=”http://wordpress2044214.home.pl/bankzywnoscichojnice/wp-content/uploads/2018/02/jabłka.jpg” color_1=”Accent-Color” hotspot_icon=”plus_sign” tooltip=”hover” tooltip_shadow=”none”][/nectar_image_with_hotspots][vc_column_text]Kolejna edycja mechanizmu Wycofywania Owoców i Warzyw, wprowadzona po nałożeniu na Polskę embarga, ruszyła. Bank Żywności w Chojnicach również będzie brał w niej udział. Celem nadrzędnym dla Banku Żywności jest to, by nie marnowały  się owoce i warzywa produkowane przez polskich sadowników oraz zapewnienie podopiecznym naszych organizacji różnorodnej i zdrowej żywności.

Mechanizm WOW jest jednak – od zawsze – obwarowany przepisami, których należy przestrzegać począwszy od producenta skończywszy na odbiorcy końcowym. W związku z tym nie każdy może otrzymać tą drogą owoce lub warzywa, jednak podopieczni naszych organizacji z pewnością skorzystają z jego dobrodziejstw.

Poniżej załączamy linki do przepisów obowiązujących wszystkie strony mechanizmu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, a w razie wątpliwości do kontaktu z Bankiem Żywności w Chojnicach (tel. kontaktowy 52 397 49 02).

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22.12.2017r.

Rozporządzenie Komisji Europejskiej z dnia 20.04.2017r.

Zasady dla uczestników mechanizmu[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]