Skip to main content

Wyobrażasz sobie Wielkanoc bez majonezu, żurku i innych świątecznych przysmaków? W Polsce żyje wiele osób, które nie będą mogły usiąść przy pełnym stole, bo każdego dnia muszą zdecydować czy pieniądze wydać na jedzenie, leki czy rachunki. Święta to dla nich wyjątkowo trudny czas. Dlatego jak co roku Banki Żywności niosą pomoc i organizują akcję zbiórkową dla najbardziej potrzebujących.  

Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” rozpoczęła się 8 marca i zakończy się w Sobotę Wielkanocną (3 kwietnia). Pomóc będzie można online – dokonując zakupu w charytatywnym sklepie www.zbiorkazywnosci.pl. Chociaż tęsknimy za tradycyjną formą zbiórki, kontaktem z ludzką życzliwością i zwykłym uśmiechem, to w obecnych realiach taka forma wydaje nam się najbezpieczniejsza.

100% środków pieniężnych przekazanych do naszego banku za pośrednictwem sklepu charytatywnego zamieniona zostanie na żywność.

Zakupione z tych środków artykuły przekazane zostaną do świątecznych paczek przygotowywanych z okazji Wielkanocy dla osób potrzebujących z naszego terenu działania.