Skip to main content

Rozpoczęliśmy zbiórkę żywności, która trochę przypomina zbiórki sprzed lat. Trochę, ponieważ nasza aktywność w sklepach będzie dużo mniej widoczna. Będzie trochę stacjonarnie więcej jednak, mimo wszystko, online – być może to znak naszych czasów. Trzeba się zmieniać, więc się zmieniamy, dostosowujemy, ale jedno pozostaje niezmienne – staramy się nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.

Tak, jak w ubiegłym roku prowadzimy zbiórkę online, którą może wesprzeć każdy poprzez przekazanie darowizny pieniężnej, którą my zamienimy na żywność – to żadne czary 🙂 to rzeczywistość. Wystarczy wejść na stronę zbiórki https://zbiorkazywnosci.pl/, wybrać kwotę, wybrać bank, który chcemy wesprzeć – np. Bank Żywności w Chojnicach 🙂 i przekazać darowiznę. Zebrane pieniądze tak, jak w ubiegłym roku w całości zostaną przeznaczone na zakup produktów spożywczych, które trafią do paczek dla osób znajdujących w trudnej sytuacji życiowej, w tym rodzin, seniorów, osób samotnych. Paczki przekazane zostaną podczas Spotkania Wigilijnego – 23.12.2021r.

Zbiórka żywności w sklepach odbędzie się w dniach 26-27.11.2021r. Naszych wolontariuszy będzie można spotkać w 4 sklepach Biedronka na terenie Chojnic. Akcja w tradycyjny sposób prowadzona jest na bardzo okrojoną skalę, ale nikt nie chce narażać zdrowia ani młodzieży, ani klientów, jednocześnie wiemy, że zbiórka w sklepach tylko wspierana przez wolontariuszy ma swój sens i pozwala osiągnąć wspaniałe cele. Żywność, którą uda się zgromadzić przez te dwa dni również przekażemy do paczek świątecznych.

W tym roku Wasza pomoc jest szczególnie ważna, ponieważ z powodu pandemii przybyło w naszym kraju osób potrzebujących żywności. Niestety, w ubiegłym roku banki żywności zebrały w sklepach prawie 8 razy mniej żywności niż zwykle, co oznacza że nie wszystkim udało się pomóc. W tym roku możemy to zmienić!

Zapraszamy!

#ŚwiętaGodneANieGłodne