Skip to main content

Drogi Darczyńco

1. Jeśli jesteś Producentem lub Dystrybutorem Żywności, możesz nam pomóc  przekazując darowiznę rzeczową, którą my będziemy mogli skierować do najbardziej potrzebujących.
W ostatnich latach wiele zmieniło się w kwestii przepisów podatkowych związanych z przekazywaniem darowizn na rzecz organizacji pożytku publicznego  przez producentów i dystrybutorów. Korzyści wynikające z tych zmian są obopólne. Wszystkiego, co będzie potrzebne do przekazania darowizny można dowiedzieć się z broszury – dobroczynność bez VAT.

Więcej na temat obowiązujących przepisów i korzyści, które płyną z przekazania darowizny możesz wyczytać tutaj: Przekazanie darowizny a przepisy podatkowe .

Jako Bank Żywności zajmujemy się pozyskiem i dystrybucją pełnowartościowej żywności do organizacji sprawujących opiekę nad osobami ubogimi, chorymi, niezaradnymi życiowo. Żywność ta jednak  może mieć np. krótki termin przydatności, być wycofana ze sprzedaży ze względu na błędy na etykietach produktu, może również  pochodzić z nadwyżek produkcyjnych. Zawsze jednak musi być żywnością pełnowartościową (to bardzo ważne, ponieważ przekazując ją ludziom pokrzywdzonym przez los  chcemy przekazać im również nasze (i Wasze) wsparcie i szacunek).

Prowadzimy przejrzysty system ewidencji otrzymanej i rozdysponowanej żywności, tak więc darczyńcy w każdej chwili mogą otrzymać informację zwrotną do kogo i w jakiej ilości trafiły ich produkty.
W razie pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu 52 395 0571, 52 397 49 02 lub za pośrednictwem poczty email: bz.chojnice@bankizywnosci.pl.

2. Jeśli nie jesteś producentem, ani dystrybutorem też możesz nam pomóc przekazując żywność podczas zbiórek żywności, które ogłaszamy również na naszej stronie internetowej, biorąc udział w zbiórkach jako wolontariusz lub pomagając nam przy pracy na magazynie.

3. Każdy może nas wesprzeć przekazując 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Bank Żywności w Chojnicach nr KRS 0000061910.