Spotkania z przedsiębiorcami branży spożywczej

By | Projekty
W ramach projektu „Transport z pomocą”, realizowanego dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, w miesiącu listopadzie 2018r. zrealizowaliśmy dwa spotkania z przedsiębiorcami branży spożywczej. Gościliśmy zarówno producentów, jak i dystrybutorów żywności. Część naszego spotkania poświęciliśmy na opowiedzenie naszym gościom o misji niemarnowania żywności, wspierania nią osób potrzebujących i na omówienie wzajemnych korzyści wynikających ze współpracy. Po części oficjalnej zaprosiliśmy przedsiębiorców na „live cooking” podczas którego mogli zarówno przyglądać się, jak i uczestniczyć we wspólnym gotowaniu. Efekty wspólnej pracy widoczne są na zdjęciach. To było bardzo ważne spotkanie, mamy pewność, że nie tylko dla nas…

Poszukujemy wykonawcy komory chłodniczej/mroźniczej

By | Bez kategorii

Zainteresowanych wykonawców prosimy o sporządzenie wyceny dla wykonania fabrycznie nowej komory wg poniższych parametrów:

Wymiary:

 • szerokość 443 cm

 • wysokość 270 cm

 • długość 420 cm

 • szerokość drzwi 125 cm

 • wysokość drzwi 210 cm

  tolerancja +/- 2 cm

 • chłodnia: +2 ºC – +10 ºC

 • mroźnia: 0 ºC – -20 ºC

 • bez przedsionka socjalnego

 • bez wykonania przyłącza elektrycznego

 • chłodnia musi zostać zamontowana na miejscu w magazynie – ul. Świętopełka 10, Chojnice.

Cena powinna zawierać:

 • zakup i montaż wraz z całym oprzyrządowaniem (w tym agregat) z uwzględnieniem komory podzielonej na pół (dwie części), tj. na część chłodniczą i część mroźną – konieczny montaż 2 drzwi,

 • wylewkę pod montaż komory (wyeliminowanie kąta podjazdu) – ciężar przewidywany dla pojedynczej palety ok. 1 tony,

 • szkolenie pracownika z obsługi urządzenia

 • zapewnieniem bezpłatnych usług serwisowych w czasie min. 2 lat.

W razie konieczności uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu 52 395 0571. Oferty prosimy składać do dnia 10.12.2018r. do godziny 12.00 (drogą mailową na adres: bz.chojnice@bankizywnosci.pl, pocztą (decyduje data wpływu do Banku Żywności) na adres: ul. Świętopełka 10, Chojnice lub osobiście – ul. Świętopełka 10, Chojnice.

Zastrzegamy, że realizacja przedsięwzięcia uzależniona jest od pozyskania środków na ten cel ze źródeł zewnętrznych.

Świąteczna Zbiórka Żywności już w ten weekend!

By | Zbiórki Żywności
Już w najbliższy weekend, tj. 30.11.2018 – 01.12.2018r. w piątek i sobotę przeprowadzamy Świąteczną Zbiórkę Żywności.
Jak co roku przed Świętami wszyscy, podczas swoich codziennych zakupów, mogą podzielić się z żywnością z tymi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Jak to zrobić? Kupić jeden, dwa, trzy artykuły więcej niż potrzebujemy i włożyć do oznakowanych koszy umieszczonymi za linią kas w wybranych sklepach. Najlepiej przekazać artykuły z długimi terminami przydatności do spożycia: makaron, mąka, cukier, dżem, olej, słodycze, aby ta darowizna mogła wystarczyć na trochę  dłużej niż czas świąteczny. Przy koszach będą na Państwa czekać wolontariusze informując o celu naszej akcji i dziękując za włączenie się do niej. Lista sklepów, w których organizujemy zbiórkę jest dostępna pod linkiem. 
Zapraszamy – każdy z nas może w tych dniach okazać swoje wsparcie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji a pamiętajmy, że dobro powraca, więc do dzieła!

Rozeznanie rynku 4/2018/DŻ

By | POPŻ

W związku z planowanym wykonaniem przewozów żywności do Organizacji Partnerskich Lokalnych, w ramach realizacji dystrybucji żywności w POPŻ Podprogram 2018, dokonuje się Rozeznania Rynku 4/2018/DŻ na wykonanie usługi transportowej.
Szczegóły zamówienia w załączniku.

Zbiórka żywności dla seniorów – liczenie trwa.

By | Zbiórki Żywności
Piątek i sobota (26-27.10.2018r.) dwa dni, kiedy można było dzielić się dobrocią serca z seniorami, dla których tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę pod hasłem „Seniorów wspieramy, koszyk żywności zbieramy”.
Zbierały dzieci, młodzież, dorośli i sami seniorzy. Wrażenia naszych wolontariuszy były jak zwykle ciepłe i radosne. Nie ma się czemu dziwić, bo zbiórka żywności to taki czas, kiedy można podzielić się zarówno żywnością, jak i dobrymi słowami. Wszyscy potrzebujemy, oprócz zaspokojenia naszych podstawowych potrzeb życiowych, kontaktu z drugim człowiekiem – chwili rozmowy, uśmiechu, wyciągniętej ręki.
Wkrótce podamy do wiadomości wyniki naszej zbiórki, ale bez względu na liczbę kilogramów zebranej żywności – ludzką życzliwość liczyć będziemy w tonach!
Dziękujemy.

Już w najbliższy weekend – 26.10-27.10.2018r. zbiórka żywności dla seniorów.

By | Zbiórki Żywności

Jak zapowiadaliśmy wcześniej w najbliższy weekend, tj. 26 i 27 października (piątek i sobota) odbędzie się zbiórka żywności dla seniorów. W dużej mierze wolontariuszami będą sami seniorzy, którzy chcą pomagać swoim kolegom i koleżankom znajdującym się w trudniejszej sytuacji życiowej, to jednak nie wszystko –  zbierać na rzecz seniorów będą również dzieci i młodzież – to taka mała próba integracji międzypokoleniowej. Zbiórka nie jest akcją zorganizowaną na tak dużą skalę, jak dotychczasowe, ale mamy nadzieję, że będzie wielką pomocą dla osób starszych. Nasi wolontariusze (ok. 350 osób) będą na Was czekać przy oznakowanych koszach w 5 miejscowościach, 16 sklepach- lista sklepów zbiórkowych w załączeniu.