Pierwsza dostawa w ramach akcji wycofywania owoców i warzyw 2018 – za nami.

By | Mechanizm WOW

Wczoraj, tj. 15 lutego 2018r. pierwsza dostawa wycofanych, na podstawie mechanizmu WOW, jabłek trafiła do podopiecznych zakwalifikowanych do pomocy społecznej z terenu gminy Debrzno i Przechlewo. Łącznie wydania dotyczyły 6 300 kg jabłek dostarczonych przez sadownika, po uprzednim skontrolowaniu dostawy przez kontrolerów z WIJHRS. W najbliższych dniach lutego spodziewamy się 3 dostaw, które trafią do kolejnych gmin Tuchola, Kęsowo, Człuchów, Bytów, Chojnice, Konarzyny. Przypominamy, że z jabłek dostarczanych z tego mechanizmu nie może skorzystać każdy mieszkaniec gminy. Aby otrzymać tego rodzaju pomoc trzeba spełnić wymogi art. 5 i 7 ustawy o pomocy społecznej. Wszelkich informacji na ten temat udzielają nasze organizacje współpracujące (również ośrodki pomocy społecznej), najprościej jednak zadzwonić do Banku Żywności w Chojnicach, gdzie otrzymacie Państwo niezbędne i bardziej szczegółowe informacje (tel. 52 395 0571) lub email: bz.chojnice@bankizywnosci.pl.

Kolejna edycja mechanizmu: Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców

By | Mechanizm WOW

Kolejna edycja mechanizmu Wycofywania Owoców i Warzyw, wprowadzona po nałożeniu na Polskę embarga, ruszyła. Bank Żywności w Chojnicach również będzie brał w niej udział. Celem nadrzędnym dla Banku Żywności jest to, by nie marnowały  się owoce i warzywa produkowane przez polskich sadowników oraz zapewnienie podopiecznym naszych organizacji różnorodnej i zdrowej żywności.

Mechanizm WOW jest jednak – od zawsze – obwarowany przepisami, których należy przestrzegać począwszy od producenta skończywszy na odbiorcy końcowym. W związku z tym nie każdy może otrzymać tą drogą owoce lub warzywa, jednak podopieczni naszych organizacji z pewnością skorzystają z jego dobrodziejstw.

Poniżej załączamy linki do przepisów obowiązujących wszystkie strony mechanizmu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, a w razie wątpliwości do kontaktu z Bankiem Żywności w Chojnicach (tel. kontaktowy 52 397 49 02).

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22.12.2017r.

Rozporządzenie Komisji Europejskiej z dnia 20.04.2017r.

Zasady dla uczestników mechanizmu

INFORMACJA ws. Programu POPŻ Podprogram 2017

By | POPŻ

Bank Żywności w Chojnicach informuje, że wciąż możliwe jest przystąpienie organizacji zainteresowanych i prowadzących działania w zakresie pomocy osobom potrzebującym do realizacji Programu POPŻ Podprogram 2017

Ilość żywności, którą otrzymujemy w bieżącym Podprogramie pozwala na przyjęcie nowych organizacji i/lub zwiększenie liczby podopiecznych w organizacjach już realizujących Program. Zachęcamy zarówno organizacje, jak i osoby indywidualne do zgłaszania potrzeby otrzymania pomocy żywnościowej (w przypadku osób fizycznych Bank Żywności w Chojnicach wskaże odpowiednią organizację, w której będzie można otrzymać wsparcie).

Na chwilę obecną w Podprogramie 2017 podopieczni mogą otrzymać aż 21 artykułów (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, miód wielokwiatowy, kabanosy wieprzowe);

Poza pomocą żywnościową w ramach POPŻ osoby korzystające z jego dobrodziejstw wspierane są również działaniami towarzyszącymi w postaci warsztatów kulinarnych, dietetycznych, ekonomicznych, z zakresu zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności.

Cały program ukierunkowany jest na kompleksowe i regularne wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej.

Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu: 52 395 0571 lub 509 214 374.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

OFICJALNY WYNIK ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

By | Bez kategorii

Tego się naprawdę nie spodziewaliśmy – padł rekord zbiórkowy. Zebraliśmy 26 666,23 kg. Prawie 27 ton!Dziękujemy serdecznie WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Ile radości wywołały paczki zrobione ze zbiórkowych artykułów, ile posiłków będzie można z nich przygotować. Wszystko dzięki Wam – Darczyńcom i Wolontariuszom. Święta tuż tuż a my możemy czuć dumę z tego, że nie myślimy tylko o sobie, ale staramy się, aby Święta innych ludzi też były piękne.

Udowodniliście, że pomaganie innym nigdy nie przestanie być częścią naszego człowieczeństwa.

Dobro jest w nas.

DZIĘKUJEMY!