Rozeznanie Rynku – długopisy, notesy.

By | Bez kategorii

W związku z koniecznością dokonania zakupów związanych z prowadzeniem warsztatów, w ramach realizacji działań towarzyszących dystrybucji żywności w POPŻ Podprogram 2018, dokonuje się Rozeznania Rynku 3/2018/DT na zakup 1 500 szt. długopisów z nadrukiem oraz 800 szt. bloczków format A5.

Szczegóły znajdziecie Państwo  w zakładce POPŻ Podprogram 2018.

Rozeznanie Rynku – Broszury

By | POPŻ

W związku z koniecznością dokonania zakupów związanych z prowadzeniem warsztatów, w ramach realizacji działań towarzyszących dystrybucji żywności w POPŻ Podprogram 2018, dokonuje się Rozeznania Rynku 2/2018/DT na zakup 1400 szt. broszur.

Szczegóły znajdziecie Państwo  w zakładce POPŻ Podprogram 2018.

Rozeznanie rynku na edukatorów

By | POPŻ

Jeżeli posiadasz doświadczenie w zakresie pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, w realizacji działań na rzecz włączenia społecznego oraz odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia warsztatów kulinarnych, dietetyczno-żywieniowych lub edukacji ekonomicznej zapraszamy do zakładki POPŻ Podprogram 2018. Aktualnie prowadzimy nabór na wykonawców usługi polegającej na  prowadzeniu warsztatów praktycznych dla podopiecznych naszych organizacji.

Podsumowanie POPŻ Podprogram 2017

By | POPŻ

Kończymy kolejną edycję Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Czas na podsumowania.

Zapraszamy do zakładki POPŻ, gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji na temat Podprogramu 2017 i jego efektów, jak również informacje o poprzednich podprogramach.

TRANSPORT – Rozeznanie rynku 1/2018/UM

By | Projekty, Urząd Marszałkowski

Procedura rozeznania rynku nr 1/2018/UM z dnia 04.06.2018r.

W związku z realizacją projektu pn. „Transport z pomocą” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku poszukujemy firmy transportowej do przewozów żywności pochodzącej od sieci handlowych. Szczegóły ogłoszenia w załączeniu. Podmioty zainteresowane złożeniem oferty prosimy o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie go droga mailową na adres bz.chojnice@bankizywnosci.pl lub osobiście w siedzibie naszego Stowarzyszenia. Termin składania ofert mija 11.06.2018r.

Kulinarna tradycja, czyli o przyjaźni, nauce niemarnowania i wzajemnych inspiracjach

By | Bez kategorii

Tradycją już staje się, że nasi przyjaciele z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnicach odwiedzają nas przynajmniej raz w miesiącu (to się nazywa umiejętność pielęgnowania relacji :)) i chwalą się co nowego udało im się upichcić z żywności odebranej z sieci sklepów Tesco lub Makro. Ich wyobraźnia nie ma żadnych ograniczeń, w sposób spontaniczny, tj. pod kątem odebranych w danym dniu produktów realizują się podczas warsztatów kulinarnych. Nie straszne im duże ilości pieczywa, pomidorów, cebuli, czy ziemniaków,  zawsze zrobią z nimi coś na co chce się i patrzeć i jeść. Sprawia im to radość i napawa dumą, nas również, bo znaczy to, że wcale nie trzeba marnować żywności, wystarczy wykazać się pomysłowością i dobrymi chęciami. Wszystkie te fantazyjne, zdrowe potrawy, to dla nas kolejny dowód na to, że przekazywanie przez sklepy i producentów  żywności (nawet tej krótkoterminowej) do organizacji pomocowych ma ogromny sens. Wspaniałe jest to, że przy okazji takich odwiedzin wymieniamy się przepisami i doświadczeniami kulinarnymi, uczymy się od siebie nawzajem. Za każdym razem  czujemy, że determinacja w dążeniu do uratowania jak największej ilości żywności jest nie tylko naszym udziałem, ale również  naszych organizacji i daje nam  to siłę do dalszej pracy.

Wyniki Wielkanocnej Zbiórki Żywności

By | Zbiórki Żywności

Najwięcej zebraliśmy cukru, bo aż 1929,50 kg, na drugim miejscu znalazła się mąka 1795,60 kg, na trzecim makarony, ryże i kasze w ilości 960,15 kg, na czwartym słodycze – 474,05 kg. Pozostałe artykuły to przeróżny asortyment od płatków śniadaniowych począwszy na konserwach mięsnych skończywszy. Cała żywność została zadysponowana do organizacji pomocowych jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy, tak, aby mogła trafić do osób potrzebujących na świąteczne stoły.

Nie zawiedli wolontariusze, nie zawiedli darczyńcy. Jeszcze raz dziękujemy za pełne zaangażowanie, wrażliwość i chęć pomocy innym.

Odwiedziny przyjaciół.

By | Bez kategorii

Dzisiaj jest wspaniały dzień, nie tylko dlatego, że za oknem świeci słońce a praca wre. Dzisiaj miały miejsce niecodzienne odwiedziny. Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Chojnicach podzielili się z nami … posiłkiem! Pokazali nam jak pięknie potrafią zagospodarować produkty, które otrzymują na co dzień za pośrednictwem Banku Żywności w Chojnicach od sieci Tesco i  Makro.

Mieliśmy tę niecodzienną okazję posmakować zrobionej na warsztatach Terapii Zajęciowej zupy cebulowej – nie tylko przepysznej, ale i pięknie podanej.

Takie gesty są dla nas niesamowicie ważne, bo nie tylko dają nam poczucie, że nasza praca oraz trud pracowników marketów wysortowujących dla nas tę żywność są bardzo potrzebne, ale przede wszystkim sił dodają nam serdeczność i życzliwość jaka płynie z takich drobnych, ale jakże znaczących przyjacielskich gestów.

Dziękujemy!

Zespół Banku Żywności w Chojnicach