Skip to main content

Już w najbliższy weekend Wielkanocna Zbiórka Żywności

Już w najbliższy piątek i sobotę, tj. 16 i 17 marca Bank Żywności w Chojnicach, wraz z wolontariuszami, przeprowadza akcję zbiórkową. Nasi wolontariusze oznakowani identyfikatorami, stojący tuż za kasami, w miejscach i przy koszach oznakowanych plakatami naszej zbiórki, będą zapraszali do włączenia się w akcję pomocy związanej z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy. Będzie nam miło, jeżeli przyłączycie się do akcji. Jak co roku przed tymi Świętami zbieramy żywność głównie pod kątem Wielkanocnego Śniadania dla Najuboższych, które odbędzie się w tym roku 24 marca. Staramy się wspierać tę piękną inicjatywę, ponieważ podczas tego wydarzenia również możemy stawać się wolontariuszami i widzieć sens naszej codziennej pracy. Artykuły zebrane podczas zbiórki trafią jednak nie tylko na stoły osób zaproszonych na spotkanie, ale również do paczek, które co roku otrzymują dzieci po zakończeniu wydarzenia.
Śniadanie Wielkanocne to nie jedyne miejsce, do którego trafi zebrana żywność otrzymają ją również osoby starsze, samotne, chore, niepełnosprawne z okolicznych miejscowości ( m.in. Człuchowa, Tucholi, Sępólna Krajeńskiego, Debrzna, Bytowa).
Zbieramy w 27 sklepach, 10 miejscowościach, a akcję wspiera ok. 700 wolontariuszy, którym już teraz dziękujemy za to, że tak wiernie towarzyszą nam od lat.
Chcecie pomóc? Kupcie, przy okazji robienia swoich zakupów, dodatkowo jeden, dwa produkty i przekażcie wolontariuszom stojącym przy koszach, niech to będzie olej, cukier, mąka, jakiś słodycz, nie musi być tego wiele, tyle ile chcecie, ile możecie wszystko jest tak samo cenne i ważne.
Dziękujemy!