Skip to main content

Rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu!

By 27 maja 201912 czerwca, 2019No Comments

Nasz działania w projekcie pt.”Misja – ratowanie i edukowanie. Innowacyjne rozwiązania w zakresie niemarnowania żywności” współfinansowanym ze środków Województwa Pomorskiego czas zacząć!

Co zamierzamy zrobić w ramach projektu?

Zorganizujemy 40 transportów żywności. Żywność przekazana przez sieci handlowe trafi do osób najbardziej potrzebujących przy współpracy z instytucjami pomocowymi.

Młodzież szkolna będzie uczestniczyć w 3 akcjach ratowania żywności pozyskanej w ramach tego projektu oraz dystrybucji jej w paczkach. Gotowe paczki młodzież osobiście przekaże osobom potrzebującym w organizacjach współpracujących z nami.

Wybierzemy się razem z dziećmi szkolnymi na wizytę edukacyjną do gospodarstwa sadowniczego, gdzie dzieci dowiedzą się ile czasu i wysiłku potrzeba aby zasadzić, wypielęgnować i w końcowym efekcie zebrać owoce.

Bardzo ważnym działaniem będzie założenie i pielęgnacja ogródka społecznego. Tu wsparciem będą nam uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Chojnicach oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Chojnic. Założenie i pielegnacja ogródka będzie okazją do terapii manualnej osób niepełnosprawnych a wyhodowane warzywa, owoce zostaną przekazane na potrzeby naszych pomocników 🙂

Przed nami nowe wyzwanie i dużo pracy, życzcie nam powodzenia.

Województwo Pomorskie